ליצירת קשר

השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  שימוש ויתרונות במדחסי אוויר

  מה זה מדחסי אוויר?

  קודם כל, כשמו כן הוא, מדובר במכשיר שתפקידו לדחוס אוויר וכשאנחנו אומרים לדחוס, אנו מתכוונים להכניס אותו בכוח למיכל בעל ממדים מוגבלים, במטרה להפעיל לחץ על האוויר.

  חשוב להבין גם שמכורך העובדה שאנחנו מפעילים לחץ על האוויר ודוחסים אותו בתוך חלל מוגבל – הרי שככל שנדחס פנימה יותר אוויר, הלחץ עליו יגבר.

  מה זה בעצם אומר? זה אומר שאנחנו הופכים כוח של הפעלת לחץ לאנרגיה. ככל שנגביר את הלחץ על האוויר ועל אחסונו, כך תתאפשר יותר אנרגיית שחרור של האוויר – נכון, בלחץ.

  אז למה זה בעצם טוב? בואו נראה.

  עיקרון הלחץ

  בכדי להסביר את העיקרון הלחץ שפועל במדחסי אוויר, כפי שהסברנו בפסק הראשונה, ניקח לדוגמא צופר אוויר. איך צופר אוויר עובד? מכירים את צופר האוויר שעושים בו שימוש במשחקי כדורגל וכדומה? כן, אלה שהאוהדים מצפצפים בהם והם מחרישים את האוזניים. איך הם עובדים? מדובר בסוג של צינור שבאמצע שלו יש מיכל או חלל כמעטסגור – מצד אחד יש פתח גדול יחסית, המאפשר כניסת אוויר רבה ומהירה ומהצד השני יש פתח קטן מאוד, שמאפשר יציאה מועטה של אוויר.

  נושפים אוויר חזק דרך הפתח הגדול, מה שמאפשר לאוויר רב להיכנס במהירות, מה שמהר מאוד גור ללחץ, כי האוויר לא יכול לצאת באותה המהירות מהצד השני – מה שגורם לכך שהאוויר נדחס בלחץ פנימה וכלפי הפתח הקטן,מה שמוביל לשריקה או צפצוף (הודות לשילוב של יריעת גומי או משהו דומה לאפקט הרעש). מכאן, הרי שככל שננשוף חזק יותר – כך הצפצוף יהיה חזק יותר.

  מה עושים במדחסי אוויר?

  אז אחרי שהבנו מה זה בעצם, עכשיו אפשר לדבר על השימושים השונים של מדחסי אוויר. כל מה שמצריך אוויר בלחץ גבוה, יכול להתבצע הודות למדחסי אוויר. מספר שימושים בולטים למדחסי אוויר:

  • איסוף עלים ברחובות (על ידי המכשיר הזה שנשמע כמו שאוב אבק אבל עושה בדיוק את ההיפך) – האוויר שיוצא מהמפוח מעיף את האוויר וכך המשתמש יכול לכוון את העלים למקום אחד, כך שקל לאסוף אותם.
  • ניפוח צמיגים, בלונים וכדורים – בין אם אוויר בטמפרטורה רגילה או אוויר חם.
  • צופרים (במשאיות ורכבות) – הבנתם נכון, ככל שהלחץ גבוה יותר כך הצפצוף מחריש אוזניים יותר.
  • התזת חול – המדובר בהתזת חול בלחץ שנועד למטרות בנייה ועיצוב, אך בעיקר למטרות ניקיון.
  • בלמי אוויר (במשאיות) – מערכת בלימה שמופעלת על ידי שחרור האוויר מהמכלים לתוך בוסטרים, שמפעילים כוח בלימה על הבלמים עצמם.
  • רובי אוויר – אותו עקרון של התזת החול – בעצם התזה או ירייה של אובייקט מכוח הלחץ של האוויר המשוחרר.באותו אופן עובדות גם שפורפרות לחץ.

  לייעוץ בנושא מדחסי אוויר – מוזמנים להשאיר פרטים או ליצור אתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

  חדרי קירור תעשייתיים, חדרי הקפאה ומגוון פתרונות קירור מתקדמים

  למוצרים נוספים >

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר


   קידום ובניית אתרים לעסקים קידום ובניית אתרים לעסקים